Naše najbolje fudbalerke završavaju premijerni nastup u grupi B1 UEFA Lige nacija, koja je ujedno i prva runda kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2027. godine.
Crnu Goru čeka dueli protiv Velsa, u petak od 18 časova na Gradskom stadionu u Podgorici, te Albanijom, četiri dana kasnije u Skadru (19.00).
Crnogorska selekcija dva posljednja meča dočekuje bez bodova, ali još može da izbori opstanak u drugom rangu evropskog fudbala. Jasno je da su veće šanse da protiv Albanije osvoji prve bodove, ali fokus je sada na duelu protiv Velšanki.
“U toj utakmici me zanima me kakav ćemo imati odnos prema igri i prema protivniku, da li ćemo imati dovoljno želje i zalaganja. To nikad nije izostalo, nadam se da neće i ovoga puta, a koliko možemo da suprotstavimo Velsu, teško je reći, iz više razloga“, kazao je selektor Mirko Marić.
Za meč protiv Velsa, Marić ne može da računa na Armisu Kuč i Selmu Ličinu, koje su povrijeđene, Jelenu Karličić, koja ima kartone, a male su šanse da zaigra Jasna Đoković.
“Nemamo veliki roster, ali, s druge strane, nadam se da će mlade djevojke koje budu igrale pokazati da im je mjesto u A selekciji“, ističe Marić.
Mlađe igračice, kaže Marić, uvijek imaju maksimalnu podršku stručnog štaba.
“Kroz svaki trening i u svakom razgovoru s njima, trudimo se da im pokažemo one važne članice nacionalnog tima, da nisu slučajno tu, da zaslužuju pozive i da pokažu da mogu da igraju na ovom nivou, ako im se ukaže prilika.“
Prva utakmica protiv Velsa u gostima i poraz od 6:1 zabolio je Marića, cilj je da se u Podgorici promijeni slika…
“Žargonski rečeno – u tom meču smo se ,,namjestili“ Velsu da nas ugrožava, da vrlo lako dolazi do gola i daje golove. Nadam se da će na našem stadionu biti potpuno drugačije, da ćemo biti čvršći i kad su oni u posjedu lopte, a i kada mi imamo loptu. Probaćemo da im zaprijetimo. Da li ćemo u tome uspjeti, vidjećemo“, zaključio je Marić.