Trijumf juniorki na startu Evropskog prvenstva, protiv Češke za top osam

Ženska rukometna reprezentacija slavila je u prvom meču Evropskog prvenstva za juniorske. Mlade lavice savladale su Sjevernu Makedoniju sa 33:29.

Naša reprezentacija povela je na startu meča a gosti su samo u jednom trenutku imali prednost u 11. minutu prvog poluvremena. Ipak izabranice Igora Markovića brzo su vratile prednost i na poluvrijeme vodile sa 19:16

U drugom dijelu Nikolina Marković i Nikolina Vukčević preuzimaju dirigentsku palicu i pružaju note u igri na koje igračice Sjeverne Makedonije nisu imale odgovor, pa je tako Crna Gora upisala prvi trijumf na prvenstvu.

Najefikasnije u redovima Crne Gore bile su Marković sa deset golova, devet je dodala Vukčević dok je Andrea Brajović postigla šest.

U drugom meču grupe D, Danska je slavila protiv Češke 36:26.

Već sjutra, juniorke će se sastati sa reprezentacijom Češke i pokušati da izbori plasman među osam najboljih. Duel će startovati u 18:45.