KAPITEN JE PRIJE 12 GODINA SRUŠIO ISLAND

VIDEO Joveta, ponovi majstorije iz Podgorice

Jovetić, Foto: Printscreen/YouTube

Crna Gora protiv Islanda u Rejkjaviku, prvi put nakon 12 godina te jedinog, prijateljskog duela u Podgorici. Za sjutrašnji (20.45h) mnogo je veći ulog, jer se igra u u sklopu 1. kola grupne faze Lige nacija.

Tog prestupnog 29. februara 2012. godine na Gradskom stadionu u Podgorici naši reprezentativci slavili su 2:1 golovima Stevana Jovetića. Interesantno, predvodio nas je tada, kao i sada, sa kapitenskom trakom…

Osim njega, u tadašnjem sastavu je bio i Stefan Savić koji je, nažalost, zbog povrede, propustio let za Rejkjavik.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo golova, Jovetić je u 56. minutu iskoristio očajno postavljenu odbranu gostiju i glavom pogodio mrežu nakon odličnog centaršuta Vladimira Božovića.

U 79. minutu “zaspala” je crnogorska odbrana, a to je kaznio Alfred Finbogason prebacivši Mladena Božovića za izjednačenje.

Već u sljedećem napadu Islanđani su pogodili prečku, a onda je stvar u svoje ruke preuzeo Stevan Jovetić, oslobodio se čuvara, sam izgradio poziciju za šut i projektilom sa preko 20 metara pogodio mrežu gostiju za veliko slavlje u Podgorici i konačnih 2:1.

Joveta, neka sjutra na Islandu bude kao prije 12 godina u Podgorici!