ANDRIJA BULATOVIĆ ZA LOB SPORT

“Zajedno da prođemo kroz proces, Janković mi puno pomaže svojim iskustvom”

Foto: FSCG

Pobjeda nad Andorom (2:0) i poraz od Slovenije (2:3) bilans je dvije pripremne utakmice fudbalske reprezentacije Crne Gore.

Odlično prvo poluvrijeme protiv Slovenaca, dva vođstva, ali na kraju selekcija Mirka Vučinića nije uspjela da izbjegne poraz pod Goricom, koji je za Lob Sport prokomentarisao mladi 19-godišnji vezista državnog tima Andrija Bulatović.

Zanimljiva utakmica za gledaoce. Čini se da nismo zaslužili poraz…

“Za gledaoce sigurno zanimljiva utakmica zbog broja golova, a za nas i ne toliko jer smo odigrali prvo poluvrijeme jedno od najboljih u posljednjih nekoliko godina, ali dobro – to je fudbal. Ove prijateljske utakmice su nešto što nam je i cilj, da probamo određenu taktitku i da vidimo kako ćemo da se postavimo i igramo u narednim takmičarskim utakmicama. Moramo da izvučemo pouke iz ove utakmice, da loše strane analiziramo kako se ne bi dešavale opet, a dobre stvari da koristimo i u narednom periodu”, istakao je Bulatović.

Septembar i Liga nacija su sada možda daleko, ali tu ćemo morati da budemo pravi takmičari i ne smijemo dozvoliti ovakav pad koncentracije koji je ovaj put uspjela da iskoristi i osrednja evropska reprezentacija?

“Ponavlja se ista situacija kao protiv Hrvatske… Ali dobro, ovo je proces koji treba svi da prođemo zajedno sa selektorom i igračima. Polako usvajamo zadatke koje nam daje selektor i mislim da će u narednom periodu to da bude sve bolje i bolje”, naglasio je član francuskog Lensa.

Marko Janković i ti jako dobro funkcionišete na sredini terena, prototipi ste modernih veznih igrača kakvi su nam bili potrebni…

“Marko i ja funkcinišemo dobro. Dosta pričamo tokom meča, ali i van utakmica. Mnogo mi pomaže jer je on iskusni igrač koji igra u formi života i samo da nastavi da igra tako. Nadam se da ćemo u narednom periodu da izgledamo još bolje, kako bi dali impuls ostalim igračima zajedno sa selektorom”, zaključio je Andrija Bulatović za Lob Sport.