Zlata vrijedan remi, Lavice među osam najboljih

U meču odluke za prolaz u glavnu rundu Evropskog prvenstva za kadetkinje, Crna Gora je remizirala sa rukometašicama Njemačke 23:23 i plasirala se među osam najboljih ekipa Starog kontinenta, pošto je Češka u poslednjem meču grupe A savladala odigrala za naše djevojke i savladala Island 28:22.

“Lavice” su u drugu rundu prenijele bod, isto kao i Njemice, a rivali će im biti Hrvatska, koja ima dva boda i Srbija, koja je bez bodova.

Ponedjeljak je slobodan dan, Crna Gora će u utorak igrati protiv Hrvatica, dok će u srijedu rivalke biti Srpkinje.

Odlično su izabranice Tatjane Jeraminok otvorile meč sa Njemačkom, Nina Ramusović i Elena Mitrović bile su raspoložene na startu što je rezultiralo da Lavice odu na pristojnih četiri razlike.

U nastavku prvog dijela Njemice su pokazale sa čime raspolažu, pa su i one počele da pogađaju i da razdvajaju odbranu Crne Gore. Brzo su stigle do egala a zatim i do vođstva od 12:10 što je bio i rezultat nakon prvog dijela.

Drugo poluvrijeme igralo se toplo – hladno. Bolje izdanje Crne Gore u koje se uključila i Milka Pavlović rezultirali su da se do kraja meča igra gol za gol.

U igri nerava izjednačen Njemačka je na minut i po prije kraja povela 23:21, a Mitrović i Anastasija Golić donijele veliki remi.

U našoj reprezentaciji istakla se Elena Mitrović sa sedam pogodaka, dok je u gostujućem sastavu najefikasnija bila Marlen Tučolke sa šest.