Bombarder Peruničić sa 11 golova srušio Lovćen, Budvani u finalu crnogorskog Kupa

Peruničić razoružao šampiona. Foto: Stefan Ivanović

Prvi finalista rukometnog Kupa Crne Gore je – Budvanska rivijera.

Budvani su u velikom derbiju polufinala pobijedili novog crnogorskog šampiona Lovćen 25:22 (12:10) i plasirali se u finale u nedjelju od 18 sati protiv boljeg iz drugog duela Sutjeska – Rudar.

Cetinjani su u Bemax areni u Podgorici imali vođstvo do sredine prvog poluvremena, a onda je konce preuzeo tim Brana Božovića te na odmor otišao sa +2 (12:10).

U nastavku je Budvanska rivijera održavala prednost, a u 48. minutu vodila je pet razlike (20:15). Sedam minuta prije kraja posada iz prijestonice crnogorskog turizma riješila je pitanje pobjedika kada se odlijepila na šest golova prednosti (23:17).

Tada je postalo jasno da ekipa Vlatka Đonovića ostaje bez finala.

Igrač utakmice, nezaustavljivi bombarder Đorđo Peruničić bio je najefikasniji sa čak 11 golova. Njegov saigrač Radivoje Đođić osam puta se upisao u strijelce, dok je na golu odličan bio Lazar Pešić sa devet odbrana.

Na drugoj strani, Filip Krivokapić nosio je Lovćen sa pet golova, a Aleksa Perišić susret je završio sa četiri pogotka.

Zanimljivo, Budvanska rivijera nikada nije osvojila Kup, za što će imati priliku sjutra. Lovćen je ostao na rekordnih 12 trofeja Kupa.