Borbeni Lovćen se kvalitetnom partijom oprostio od navijača

Rukometaši Lovćena poraženi su u Podgorici od norveškog Elveruma 27:26,u 5. kolu EHF Evropske lige.

Lovćen je pokušao da drži egal, i to im je uspijevalo u prva tri minuta igre, dok gostujući igrači nisu napravili seriju 3:0, i tako stekli prednost od 5:2.

Hvatali su priključak Vuko Borozan i drugovi, ali raspoloženi su bili Magnus Sondena i Tobijas Grondal koji su održavali prednost.

Tri gola za dva minuta postigli su Cetinjani i djelovalo je da mogu da mogu i do izjednačenja, ali opet su iskusni Norvežani mini serijom stigli do prednosti, sada od pet golova razlike.

Do kraja poluvremena prednost su smanjili Borozan i Mirko Radović.

Gol za gol igralo se u nastavku, sve do nove serije Elveruma kada su ponovo poveli, ali se Lovćen nije predavao, pa je posle najvećih plus šest zaostatka, djelima Filipa Krivokapića, Luke Vujovića i Radovića i spustio goste na tri gola viška.

To je unijelo nervozu gostima, što je Pero Milošević namirisao, a posada na terenu sjajno reagovala i došla do izjednačenja.

Ipak, cetinjski velikan nije uspio da dođe do totalnog preokreta, a ono što treba da raduje jeste mnogo bolji otpor našer predstavnika i to što su imali aktivni rezultat do samog finiša, te bili mnogo bolji nego što je to bilo u prethodnim mečevima, što je pokazatelj da ovaj tim raste.

Ono što je trebalo Lovćenu jeste pomoć na gol liniji, nisu večeras inspirisani bili Zarija Lutovac i Filip Borozan, dok je sa drugre strane Morten Nergard imao čak 14 odbrana.

Najefikasniji na meču bio je Krivokapić sa deset pogodaka, dva manje imao je Borozan.

Kod gostiju se istakao Grondal sa sedam i Sondena sa pet.

Lovćen će ovogodišnje učešće u EHF Evropskoj ligi završiti 5. decembra kada gostuju Flensburgu u Njemačkoj.