Brest demonstrirao silu u Bemaks areni

Rukometašice Budućnosti poražene su od Bresta u osmom kolu Lige šampiona – 34:21. Prvi meč ovih rivala koji je završen neriješenim rezultatom (20:20), davao je nadu izabranicama Bojane Popović da večeras mogu do pobjede, međutim, situacija na parketu Bemaks arene bila je potpuno drugačija.

Poslije ovog poraza samo teorija drži šampiona Crne Gore u igri za prolaz dalje.

Plave osim uvodnog vođstva (1:0 i 2:1) nisu imale prednost. Serijom 8:1 Brest se odvojio na 9:3 poslije 14 minuta igre i već je tu bilo jasno da će Francuskinje danas opravdati ulogu favorita. Na poluvremenu bilo je 19:10 za Brest.

Tim Bojane Popović nije uspio da ublaži poraz u drugom poluvremenu, štaviše prednost rivalki je samo rasla, a najveća je upravo došla na kraju, +13 (34:21).

Najefikasnija u timu Budućnosti sa šest golova bila je Tanja Ivanović. Neslihan Čaliskan je dodala četiri, tri puta se u strijelce upisala Mari Tomova, po dva puta su mrežu tresle Vanesa Agović, Ivana Godeč i Adrijana Kardoso. Po jedan gol postigle su Ivona Pavićević i Kalidijatu Nijakite.