RUKOMET / PRVA LIGA (Ž)

Budućnost dodala gas u drugom poluvremenu, Kecojević kao hobotnica u derbiju

Završeno je drugo kolo Prve ženske crnogorske rukometne lige, a isto nam je donijelo puno uzbuđenja i sjajnih individualnih i timskih partija.

Ova runda takmičenja otvorena je u Podgorici duelom Rudara i Budućnosti II, a plavo-bijele su slavile rezultatom 27:16.

Na prvi pogled ubjedljivo, ali u prvih 30 minuta igre tim Tatjane Jeraminok nije ličio na sebe. To su iskoristile motivisane rukometašice Rudara i sa +4 završile prvi dio igre (12:8). Međutim, u drugom dijelu Budućnost je pokazala klasu.

Odbrana je zategnuta, Rudar je počeo da griješi u napadu, a nominalne gošće na ovom meču su uglavnom iz kontri sve to iskažnjavale.

Najefikasnije u timu Budućnosti, za koji nije nastupala Nina Ramusović zbog obaveza u prvom timu, bile su Ksenija Kuzman i Elena Mitrović sa po pet golova. Pratile su ih Anđela Guberinić i Milka Pavlović sa po četiri pogotka. Dva puta mrežu Rudara tresle su redom Mia Grujić, Ksenija Gašević i Mina Petrović. U listu strijelaca jednom su se upisale još Bojana Peličić, Hanadi Delić kao i golmanka Marija Marsenić.

Marsenić je imala tri odbrane dok je njena saigračica Lucija Jovanović izdominirala sa 17 zaustavljenih udaraca i umnogome je pomogla preokretu svog tima.

Rudar je predvodila Andrea Čarapić sa pet golova iz isto toliko pokušaja. Martina Knežević je meč završila sa tri, a Lara Burzanović sa dva pogotka. Po jednom su pogađale Vasilisa Rajković, Ivona Bojanović, Sofija Delević i Sanja Dulović.

Sjajna na golu Rudara bila je Mia Vuksanović sa 13 odbrana.

U Nikšiću Levalea je ugostila Ulcinj i rutinski slavila rezultatom 29:23. Gošće sa primorja države uspjele su da ostanu u igri tokom prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 10:8, ali je u drugom dijelu ekipa Dragana Đurđevca napravila razliku i rutinski došla do pobjede kojom je napravila dobru uvertiru pred derbi sa ekipom Budućnosti II u sljedećem kolu.

Sanja Andrijašević je sa 10 pogodaka bila najbolja kod Levalee. Jelena Kuzman je pratila sa šest, a Andrea Dragnić sa pet pogodaka. Po četiri puta pogađale su Tatjana Vučetić i Bojana Đilas.

Minutažu na golu Levalee podijelile su Vanja Živković (šest odbrana) i Ivona Striković (pet odbrana).

Najefikasnija i najbolja u timu Ulcinja kao i u prvom kolu istakla se Nikoleta Radmanović. Ovoga puta je bila još ubojitija pa je mrežu Levalee tresla 11 puta. Tijana Vukčević je pogodila četiri, Sara Škrelja tri, a Sibela Mulić dva puta. Po jedan gol postigle su Mia Piperović, Leonesa Dragaj i Nejla Hodžić.

Poslije velikog boda u Tivtu rukometašice Zete ostvarile su i prvu pobjedu u novoj sezoni. Rezultatom 32:27 ekipa Bobane Krstović bila je bolja od Mornara.

Do pobjede ih je, kao i uvijek, nosila Maja Ceklić sa 11 golova. Podršku je imala u vidu pet golova Nađe Micevski i Mie Ulićević. Pogodak manje dodala je Anastasija Škatarić. U strijelce su se upisale još i Jovana Ajković (dva puta), Jelena Kukuličić (dva puta), Anastasija Đuretić (jedan put), Anastasija Matanović (jedan put) i Anastasija Knežević (jedan put).

Odlična na golu domaćih bila je i Martina Mirotić sa 12 odbrana.

Ivana Maljević bila je najbolja u barskom sastavu – 11 golova. Petra Deković pratila je sa sedam golova. U strijelce su se tri puta upisale Tijana Ćetković i Dina Pepić. Dva gola je dodala Maša Rakočević, a Uma Hot jedan.

Matea Maruvčić i Ksenija Dujović na golu Mornara kombinovano su sakupile pet odbrana. Maruvčić tri, a Dujović dvije.

Derbi kola između Trebjese i Tivta odigran je posljednji. Domaćin je slavio rezultatom 27:25 i pokazao da će ove sezone biti jako ozbiljan rival svakoj ekipi iako su u prvom kolu lako poraženi od Budućnosti II (30:19).

Veoma je bilo neizvjesno u prvom poluvremenu, a ekipa iz Nikšića je imala gol viška (13:12) zahvaljujući golu iz devetrca Anđeline Orbović.

Tokom drugog dijela igre ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a meč je prelomljen u posljednjih sedam minuta. Tivat je u tom momentu vodio sa 24:23, ali do kraja je Trebjesa napravila seriju 4:1 i riješila utakmicu.

Heroj pobjede ekipe Miloša Perovića bila je golmanka Aleksandra Kecojević sa čak 17 odbrana. Najefikasnija je bila Anđela Gezović sa šest golova. Čak četiri igračice pogodile su mrežu Tivta četiri puta – Andrea Jovanović, Ivana Savić, Bojana Dorongić i Anđelina Orbović. Mrežu rivala tresle su još Anja Drašković tri puta i Anastasija Kokotović dva puta.

U ekipi Tivta Božidarka Delibašić bila je najinspirisanija sa sedam pogodaka. Jedan gol manje dodala je Maša Pavlović, a Kristina Arsenijević postigla je pet pogodaka. Anđela Kovačević i Nađa Radičević su pogodile tri puta, a Nikolija Medojević jednom.

Raspoložena na golu Tivta bila je Danica Pandurević sa 12 ukroćenih šuteva, ali to nije bilo dovoljno njenom timu za pobjedu.