Rukometna Crna Gora oprašta se se od Vaska Ćeranića.
Legendarni cetinjski trener i pedagog ostaće u pamćenju svih onih koji vole rukomet. Od njega se opraštaju brojni klubovi i igrači u čijim je životima Ćeranić imao ogromnu ulogu.
Pored Lovćena i predsjednika Vida Đakonovića, među onima koji se oglasio je i gradonačelnik Prijestonice, Nikola Đurašković.
“Otišao je veliki čovjek, sjajan trener i pedagog, kojeg su voljele generacije cetinjskih i crnogorskih rukometaša i rukometašica. Bio je potpuno posvećen rukometu i radu sa djecom, kojima je bio više od trenera. Tih, nenametljiv sa velikim srcem i dobrotom posvećenoj svima, bez izuzetka! Cetinjski i crnogorski rukomet ostaje bez izuzetnog stručnjaka i čovjeka za kojeg je rukomet bio život. Neka mu je vječna slava i hvala”, napisao je Đurašković.
Ćeraniću se zahvalio i proslavljeni crnogorski rukometaš, Mladen Rakčević…
“Vale, ne postoje adekvatne riječi sa kojima bi se mogao sa tobom oprostiti. Sa čikom Miškom bio si mi drugi otac. Hvala ti na svemu”, naglasio je nekadašnji cetinjski pivot.
“Napustio nas je izuzetan čovjek, trener i pedagog, koji je obilježio crnogorski i cetinjski rukomet. Skroman i tih, ali ujedno velikan u znanju, dobroti i posvećenosti. Rukometna Crna Gora ostala je bez čovjeka kojem je rukomet bio životna misija. RK Zabjelo upućuje najiskrenije saučešće porodici našeg Vaska i RK Lovćenu. Neka mu je vječna slava i hvala”, objavio je Rukometni klub Zabjelo.
“Počivaj u miru Vale”, poruke su nekadašnjeg kapitena Crne Gore i sadašnjeg direktora reprezentacije Vaska Ševaljevića, bivšeg rukometaša Lovćena Filipa Krivokapića, sadašnji član crnogorskog šampiona, Aleksa Perišić, reprezentativac Vasilije Kaluđerović,
“Počivaj u miru, dobri treneru” – reprezentativac Crne Gore, Luka Vujović.
Od nezaboravnog rukometnog stručnjaka oprostio se i novi član Prve ženske lige, RK Stars.
“Danas smo ostali bez velikog trenera, a još većeg čovjeka, koji je nesebično godinama unazad prenosio ljubav i znanje na generacije i generacije rukometaša kojima je rukomet vise od svakodnevnog života. Crnogorski rukomet vise nece biti isti. Vale, neka ti je vječna slava i hvala”, stoji u objavi cetinjskog kluba, čiji je trener i bivši igrač Lovćena, Draško Kaluđerović, podijelio post i kratko dodao, poput crnogorskog golmana Nebojše Simića…
“Čiko Vasko” – kako su mlađe generacije iz poštovanje oslovljavale Ćeranića.
“Počivaj u miru, dobri Vale”, napisao je i zvanično najskuplji rukometaš na svijetu i produkt Lovćenove škole, Vladan Lipovina.
“Hvala na svemu” – poručilo je reprezentativno lijevo krilo, Miloš Vujović.
Rukometna zaostavština koju je ostavio Vasko Ćeranić nastaviće, bez sumnje, da živi u svakoj pori cetinjskih i crnogorskih parketa, gdje će upravo oni koje je stvarao trener u budućnosti pronositi i na taj način čuvati od zaborava njegove ideje.