Crna Gora košmarno započela, pa u drugom poluvremenu rutinirala Paragvaj

Crnogorske rukometašice upisale su drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu. Večeras je savladana ekipa Paragvaja rezultatom 41:26 (17:15) te je tako izboren plasman u drugu rundu takmičenja.

Prvo poluvrijeme nije bilo ni blizu nivoa na kojem smo bili protiv Kameruna posebno defanzivno.

Mnogo bolje su Paragvajke otvorile meč. Povele su sa 3:0, a prvi gol Crne Gore stigao je tek poslije četiri i po minuta igre, a postigla ga je Ivona Pavićević. Međutim, nije to poremetilo naše rivalke. Otišla je južnoamerička selekcija na 5:1, a Bojana Popović je bila prinuđena da zatraži tajm-aut.

Od tog momenta Lavice su zaigrale mnogo bolje i u 16. minutu došle do prve prednosti. Serija se nastavila i Crna Gora je došla 12:7. Međutim, poslije vođstva 15:10 uslijedila je nova serija Paragvaja koji je do poluvremena smanjio na 17:15.

Prvi gol u drugom dijelu igre bio je djelo Paragvajki koje su tada prišle na gol zaostatka, 17:16. Od tog trenutka naše djevojke zaigrale su mnogo bolje. Serijom 14:4 Crnogorke su otišle i na 11 golova prednosti (31:20) i tako prelomile meč.

Do kraja su rutinski privele meč kraju i došle do ubjedljive pobjede, 41:26.

Ivona Pavićević pokrenula je Lavice na ovom meču i bila ubjedljivo najbolja igračica sa devet golova iz 10 pokušaja. Raspoložena je bila i Dijana Mugoša sa osam pogodaka. Pet je dodala Itana Grbić, dok se četiri puta u strijelce upisala Tanja Ivanović.

Po tri puta svoje ime na semafor su dodale Bobana Klikovac i Nina Bulatović. Ivana Godeč je dva puta tresla mrežu Paragvaja dok su po gol dodale Jelena Vukčević, Đurđina Malović, Jelena Despotović i Tatjana Brnović.