Daleko od trijumfa – Budućnost drugi put posustala u Mađarskoj

Pred put za Mađarsku kormilarka Budućnosti Bemax Bojana Popović isticala je da očekuje bolje izdanje svojih rukometašica u svim segmentima igre, igračice, poput Nikoline Vukčević i Adrijane Kardozo De Kastro apostrofirale su da Plave žele prvi trijumf na strani u elitnom takmičenju, a na kraju podgorički sastav pretprio je i četvrti poraz – u 5. kolu EHG Lige šampiona Debrecin je slavio pred svojim navijačima 27:22.

Dobro je naš predstavnik otvorio meč, Godeč je brzo postigla dva gola za 0:2, konsolidovao se domaćin, stigao do 3:3, a potom serijom 4:0, odnosno golovima Tepfner, Vamos i Kačor odlepršala na 7:3! U finišu poluvremena izabranice Bojane Popović uspjele su da uhvate priključak i pogotkom Pavićević izjednače – 10:10, ali je mađarski tim do finiša poluvremena stekao novih +2, konkrektno 12:10.

U drugom poluvremenu Debrecin je održavao prednost, uspjela je da smanji Budućnost na -1 kada je pogodila Niakate i to je bilo sve od dvostrukog prvaka Evrope…Na pet minuta prije kraja domaćin je stigao do 26:20 i trasirao put ka pobjedi.

Po pet golova za Budućnost postigle su Ivana Godeč, Kalidiatu Niakate i Adriana Kardozo De Kastro, dok je u Debrecinu dominirala Aleksandra Tepfner sa 10 pogodaka.

Budućnost ima pobjedu ostvarenu u drugom kolu protiv Savehofa i sada već četiri poraza – osim Debrecina, podgorički tim izgubio je od Bitighajma u Bemax areni, Odenzea u Danskoj i Đera u Mađarskoj.

U narednom kolu, 29. oktobra Budućnost će ugostiti ekipu Bukurešta.