EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

Danci oborili rekord

Gidsel prva figura meča (Foto: Eibner-Pressefoto/Marcel von/PIXSELL)

Rukometaši Danske ubjedljivo su savladali su Holandiju 39:27 (18:17) na startu glavne runde Evropskog prvenstva u Njemačkoj, što je rekordan broj postignutih golova ove skandinavske selekcije u istoriji šampionata Starog kontinenta.

Lale su pratile atomski rukomet svjetskog prvaka dok su imale snage. U prvom poluvremenu su tri puta dolazile do egala, poslednji put na 17:17.

Nakon odmora, selektor Danaca Nikolaj Jakobsen poslao je na gol iskusnog Niklasa Landina, glavni igrač Holanđana, Luk Steins vezao je tri greške u napadu, na drugoj strani se razletio Matijas Gidsel i Skandinavci su za šest minuta serijom 7:0 napravili ključan bijeg ka pobjedi, već na polovini drugog poluvremena (30:22).

Najvećih plus 13 Danci su imali poslije gola Niklasa Vest Kirkelokea u pretposlednjem minutu (39:26).

Za najkorisnijeg igrača utakmice proglašen je Gidsel, strijelac devet golova. Rasmus Lauge Šmit, Mikel Hansen i Simon Pitlik postigli su po pet za pobjednike.

U poraženom timu je odskočio Rutger ten Felde sa osam golova, dok je pet puta mrežu protivnika zatresao Niels Fersteijnen.