RUKOMETNA LIGA CRNE GORE / 11. KOLO

Derbi vrijedan pažnje, Vujović izvukao Lovćen u finišu

Mirisalo je da će Lovćen upisati prvi poraz u dosadašnjem toku šampionata u velikom derbiju 11. kola gdje su gostovali Budvanskoj rivijeri. Domaćin je imao prednost tokom cijele utakmice, ali je ispustio u finišu, što su Cetinjani iskoristili i izvukli remi (31:31) iz najboljeg meča Prve rukometne lige.

Dobar rukomet igrao se u Mediteranskom sportskom centru uprkos nešto slabijem startu obije ekipe. Poveo je domaćin iz sedmerca golom Radivoja Đođića, da bi prvi gol iz igre bio postignut nakon skoro četiri minuta, kada je za 1:1 pogodio Ivan Perišić.

Budvanska rivijera bila je bolji rival u prvih 30 minuta, konstantno držala prednost, najviše zahvaljujući Radivoju Đođiću i najboljem strijelcu lige Đorđu Peruničiću.

Većinski je prednost domaćina nad Lovćenom iznosila dva razlike, a upravo je golom Peruničića u finišu prvog dijela ona povećana na tri gola (17:14).

Činilo se da je prelomni momenat meča bio start drugog poluvremena kada su Budvani napravili seriju od četiri uzastopna gola i poveli 21:14 i održavali rezultat gotovo do samog kraja.

Međutim, u finišu su Cetinjani uspjeli da se vrate u meč sa tri ekspresna gola u režiji Miodraga Stanojevića i Danila Pajovića, i imali posljednjih 17 sekundi za eventualni remi. Zvao je tajm-aut Filip Popović, a iz njega se iznjedrio i gol Luke Vujovića vrijedan remija, pa je Lovćen i dalje jedini neporaženi tim u ligi.

Sa po 11 golova titulu najboljeg strijelca na meču podijelili su iz Budvanske rivijere Peruničić i Pajović iz Lovćena.

Lazar Pešić zaustavio deset šuteva kod domaćina, dok je kod gostiju Filip Borozan imao isti učinak, a Zarija Lutovac upisao je sedam odbrana.

Nakon 11. odigranih kola Lovćen je i dalje lider tabele sa 21 bodom, dok Budvanska rivijera ima isto bodova kao drugoplasirani Rudar.