Na današnji dan 2006. godine, ŽRK Budućnost ispisala je jednu od najsjajnijih stranica klupske istorije. Tik uoči obnove nezavisnosti plavo-bijele su osvojile treći od ukupno šest evropskih trofeja u istoriji. Trofej Kupa pobjednika kupova stigao je u Podgoricu!
Nakon remija u Morači (25:25), plave-bijele su u revanšu u Đeru pokazale karakter šampiona i velikom pobjedom 26:23 osvojile evropski trofej.
Tim je sa klupe predvodio Nikola Petrović, kojem je ovo bio drugi evropski pehar na klupi Budućnosti, dok je briljirala Elena Dmitrijeva sa ukupno 15 golova u finalu.
Veliki doprinos dale su i tada mlade Jovanka Radičević sa šest i Ana Burmistrova sa četiri pogotka u revanšu.