EVROPSKO PRVENSTVO U RUKOMETU

Francuzi odbili sve nalete Austrije

Francuska rukometna reprezentacija potvrdila je prvo mjesto u grupi 1 glavne faze Evropskog prvenstva u rukometu. Trikolori su savladali Austriju rezultatom 33:28 i obezbijedili sebi prvo mjestu u grupi.

Daleko od toga da je ovo bio lak zadatak za selekciju Gijoma Žila. Austrija je hrabro i odvažno započela meč i povela sa 4:1. Korak po korak Francuska se vraćala, a prvo vođstvo imali su u 15. minutu nakon što je mrežu Austrijanaca zatresao Ugo Deska.

U 27. minutu bilo je i 15:12 u korist Francuza i činilo se da će Austrija početi da pada, ali dogodilo se suprotno. U poslednja tri minuta prvog poluvremena napravili su seriju 4:0 i sa vođstvom od 16:15 otišli na veliki odmor.

Održavali su tu prednost u prvih pet-šest minuta drugog poluvremena kada su Francuzi ponovo preuzeli vođstvo. Ipak, konstantno je Austrija prijetila, a na 17 minuta do kraja uspjela i da poravna na 22:22. Nisu nikako mogli Francuzi da se odlijepe na neku značajniju prednost i da onda mirno privedu meč kraju.

Tek u samom finišu srčani Austrijanci su popustili, a Francuska je meč završila na kraju i sa najubjedljivijih +5 u odnosu na rivala.

Ludovik Fabregas i Dika Mem predvodili su Trikolore sa sedam golova, dok je Ugo Deska dodao četiri. Na golu je ponovo blistao Samir Belasen sa 15 odbrana.

Sa šest pogodaka golgeterski najraspoloženiji Austrijanci bili su Lukas Huteček i Nikola Bilik.