SVJETSKO PRVENSTVO ZA KADETKINJE

Gašević pogodila za važan bod

Nakon dvije pobjede, prvi remi za kadetkinje na Svjetskom prvenstvu u Kini.

Ksenija Gašević je pogodila osam sekundi prije kraja utakmice sa rukometašicama Hrvatske u poslednjem kolu preliminarne runde, što je donijelo važan i zaslužen bod poslije svega što je viđeno tokom 60 minuta velike borbe.

Crna Gora je sjajno krenula i u 26. minutu vodila 9:4, ali je Hrvatska do kraja prvog poluvremena zaostatak smanjila na samo gol – 9:8.

Nina Ramusović je u 35. minutu pogodila za 10:9, što je bilo i poslednje vođstvo našeg tima.

Hrvatska je preokrenula, vodila do samog finiša, ali se naše djevojke nijesu predavale, pa su golom Gašević došle do boda.

Elena Mitrović je bila najefikasnija u taboru Crne Gore sa pet golova, dok je Teodora Rončević upisala 10 odbrana.

U novoformiranog grupi Glavne runde, Srbija će imati dva, Crna Gora i Hrvatska po jedan bod, dok Švedska nije prenijela bodove iz grupne faze.