OLIMPIJSKE IGRE / RUKOMET

Hrvati u direktnom obračunu ispali od Španije

Rukometaši Hrvatske su u direktnom obračunu za četvrto mjesto u A grupi i plasman u četvrtfinale Olimpijskih igara poraženi od Španije 31:32 (15:20). Naslednicima Kauboja je za plasman među osam najboljih ekipa igrala samo pobjeda, dok je Crvenoj furiji bio dovoljan i remi.

Španci su pri rezultatu 3:3 serijom 5:1 preuzeli konce igre u svoje ruke i nisu ih ispuštali do kraja. Nisu međutim lako stigli do trijumfa. Hrvati se nisu predavali i u drugom poluvremenu su šest puta prilazili na minimalni zaostatak…

Kada je Mario Šoštarić dva minuta prije kraja, pri vođstvu Španaca od 30:29 pogodio golmana rivala Gonzala Perez de Vargasa u glavu i zaradio isključenje od dva minuta, činilo se da je sve riješeno.

Izabranici Dagura Sigurdsona su međutim pokazali da su izuzetno žilavi. Veron Načinović i Ivan Martinović su donijeli izjednačenje (31:31), ali je do kraja ostalo svega 16 sekundi. Morali su Kockasti da jure, što je iskoristio Aleiks Gomez i stavio tačku na meč.

Pobjednike je predvodio Rodrigez sa šest pogodaka. Luka Lovre Klarica sa sedam golova, Martinović i Zvonimir Srna sa po šest golova bili su najefikasniji u taboru Hrvatske.

Španci će u četvrtfinalu u srijedu igrati sa Egiptom. Danska i Švedska će odigrati skandinavski derbi, jedini preostali predstavnik regiona, Slovenija, ide na Norvešku, dok će domaćin i aktuelni šampion, Francuska, nakon razočaravajućih partija u grupi igrati sa Njemačkom.