Uprkos tome što je bila veliki favorit reprezentacija Slovenije morala je da se namuči kako bi ostvarila pobjedu protiv Crne Gore (31:30) u prvom meču baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo.
Uprkos tome što je protivnik u određenim momentima meča imao visoku prednost, po ko zna koji put Lavovi su pokazali da imaju karakter da se nose sa na papiru kvalitetnijim protivnicima.
“Prvi meč smo odigrali sa mnogo oscilacija. U jednom trenutku smo gubili sedam razlike, činilo se da će otići u smjeru u kojem nismo planirali. Ipak, pokazali smo karakter, zajedništvo i borbu, a navijači su nam dali dodatni impuls da ostvarimo koliko toliko povoljan rezultat pred drugi meč“, rekao je Miodrag Ćorsović.
Upravo je taj povratak iz deficita nešto to je ulilo nadu u crnogorski tabor.
“Sigurno da nam uliva samopouzdanje, pogotovo ti segmenti koje smo popravili defanzivno i odradili neke stvari koje smo se dogovorili. Da je završeno ubjedljivom pobjedom Slovenije ne bi imali čemu da se nadamo, odlična su reprezentacija sa sjajnim igračima i trenerom. Ovo je rezultat koji nam daje za pravo da se nadamo i sanjamo“.
Kada je u pitanju atmosfera, naš pivot očekuje punu dvoranu, ali teško da će moći da se uporedi sa onom iz prvog meča
“Ja mislim da su Slovenci generalno sportska nacija, tako je i sa rukometom, očekujem punu dvoranu i dobru atmosferu, ali sigurno neće biti kao u Morači“, zaključio je Ćorsović.