EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

Istorijski rezultat Mađara

Rukometaši Mađarske zauzeli su peto mjesto na Evropskom prvenstvu nakon što su u meču za plasman od petog do šestog mjesta savladali Sloveniju, 23:22.

Za Mađare ovo je najbolji plasman na Evropskim prvenstvima ikada, a izborili su i kvalifikacije za Olimpijske igre.

Zmajevi su otvorili meč bolje. Poslije pet minuta igre bilo je 5:2 za Sloveniju. Uspjeli su Mađari serijom 3:0 da potpuno poravnaju brzo, a onda se igralo gol za gol. U posljednjih 10 minuta prvog poluvremena Mađarska je ušla čak i sa dva gola prednosti.

Ipak, do kraja prvog dijela Slovenija je preokrenula i na veliki odmor otišla sa 13:12 vođstvom.

Početak drugog poluvremena bio je sličan onome u prvom. Slovenci su se ponovo odvojili na dva razlike, a Mađari su stizali zaostatak.

U posljednjih pet minuta Zmajevi su ušli sa dva gola prednosti, činilo se da u tim momentima lome meč, ali Mađari nisu tako mislili. Nisu dozvolili Slovencima do kraja meča nijedan gol, a oni su mrežu protivnika tresli tri puta i otišli na 23:22 što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Najefikasniji kod pobjednika bili su Bence Banhidi i Mate Lekai sa po pet golova. Bendeguž Boka je dodao četiri gola.

Kod Slovenije najraspoloženiji su bili Aleks Vlah, Blaž Blagotinšek i Miha Zarabec sa po četiri gola.