Izjednačen najteži poraz u istoriji Budućnosti

Rukometašice Budućnosti ubjedljivo su poražene na gostovanju ĆSM Bukureštu – 44:26 u okviru devetog kola grupne faze Lige šampiona. Ujedno ovo je i najviše primljenih golova ikad za Budućnost u elitnom takmičenju.

Od prvog minuta bilo je jasno da će ovo biti pakleno teška utakmica. Samo 10 minuta igre bilo je potrebno domaćinu da se odlijepi i ode na +4.

Kako je vrijeme odmicalo tako je prednost i rasla. Kristina Neagu je nosila svoj tim, a na poluvremenu je razlika je bila i najveća do tada – 24:15.

Drugo poluvrijeme bilo je još teže za izabranice Bojane Popović. Već u 37. minutu prednost je po prvi put bila dvocifrena, 27:17.

Međutim, nisu rukometašice Bukurešta imale namjeru da se tu zaustave. U 45. minutu Bojana Popović je bila prinuđena da zatraži tajmaut kako bi zaustavila seriju domaćih koje su već tada bile na 34:21.

Nije to puno pomoglo. Igračice Bukurešta su nastavile da igraju kao da je utakmica u egalu, a Popović je priliku dala mladim igračicama kao što su Anastasija Marsenić, Jelena Vukčević i Nikolina Marković.

Prednost se na kraju zaustavila na +18 čime je izjednačen i najteži poraz u istoriji crnogorskog šampiona.

Naredni izazov u Ligi šampiona za ekipu Budućnosti biće sljedeće nedjelje protiv Debrecina u Podgorici. Plavo-bijele dame moraju da upišu pobjedu kako bi ostale u igri za plasman u osminu finala.

Najefikasnija u plavo-bijelom timu bila je Nijakate sa šest golova. Pet pogodaka dodala je Tanja Ivanović, a četiri Ivona Pavićević. Po tri puta su mrežu Bukurešta tresle Ivana Godeč i Anastasija Mrsenić. Dva gola postigla je Jelena Vukčević, a po jednom su se upisale Čaliskan, Nađa Kadović i Nikolina Marković.

Kod Bukurešta najraspoloženije su bile Ingštad sa osam i Neagu sa sedam golova.