LIGA ŠAMPIONA ZA RUKOMETAŠICE (10. KOLO)

Još jedan težak poraz

San rukometašica Budućnosti o osmini finala Lige šampiona je praktično završen. Plavo-bijele su danas poražene od Debrecina, 27:21, u Bemaks areni u okviru 10. kola grupne faze i samo ih teorija drži u igri za prolaz u nokaut fazu.

Šampionke Crne Gore meč su otvorile defanzivno perfektno. U prvih 10 minuta Debrecin nije uspio da pronađe put do mreže gola Armel Atingre. Budućnost je to iskoristila da ode na 3:0.

Međutim, poslije tajmauta mađarske ekipe uspjeli su da za samo dva minuta preokrenu stvari na 4:3. Seriju Mađarica prekinula je Kalidu Nijakate. Od tog momenta igralo se gol za gol. U posljednjih pet minuta prvog poluvremena plavo-bijele su dva puta vodile golovima Ivane Godeč i Anastasije Marsenić.

Poslije prvih 30 minuta igre bilo je neriješeno – 11:11.

Koban period u igri Budućnosti bio prvih 10 minuta drugog poluvremena. Vrlo brzo su otišle na četiri gola razlike što je bila nedostižna razlika za izabranice Bojane Popović. Do kraja su plavo-bijele dame pokušale da se vrate u meč, ali bliže od “minus dva” nisu prišle.

Na kraju konačnih 27:21.

Do kraja grupne faze Budućnost će odigrati još četiri meča. Kao domaćin će dočekati Đer i Odenze, dok će gostovati Savehofu i Bitinghajmu.

Najefikasnija kod Budućnosti bila je upravo Nijakate sa osam golova. Ivona Pavićević je dodala pet dok je četiri puta mrežu tresla Ivana Godeč. Anastasija Marsenić je upisala dva gola, a po jedan pogodak su dale Jelena Vukčević i Tanja Ivanović.

Greta Kačor bila je najraspoloženija kod gošći sa devet golova. Pratila ju je Petra Vamoš sa šest golova.