Juniorke u finišu ostale bez goriva

Ženska juniorska reprezentacija Crne Gore porazom je otvorila nastup u glavnoj rundi Evropskog šampionata za igračice do 19 godina – i to od aktuelnog šampiona, Mađarske – 28:25.

Izabranice Igora Markovića ponovo su pružile veoma dobru partiju, ali nažalost u samom finišu nisu imale snage da zaustave napade rivala.

Bio je to veoma ujednačen susret u kojem do samog finiša niko nije imao preko dva gola prednosti.

Mađarice su u prvom poluvremenu išle na +2 samo u 19. minutu kada su povele sa 10:8. Na poluvremenu rezultat je bio 14:13 u korist Mađarske.

U drugom dijelu naše djevojke zaigrale su još bolje. Crna Gora po prvi put dolazi do +2 u 44. minutu igre nakon pogotka Nikoline Marković (22:20).

Ipak, u finišu meča napad je zakazao, a Mađarska pokazala zašto je aktuelni evropski prvak u ovom uzrastu.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Nikolina Marković sa sedam golova, dok je Jelena Vukčević dodala šest. Ema Kolić se četiri puta upisala u listu strijelaca, dok je Ivana Vujadinović tri puta tresla mrežu Mađarske.

Na golu je sjajna bila Andrea Škerović sa 12 odbrana.

Što se tiče plasmana u polufinale – nada još uvijek postoji. Neophodno je da mlade Lavice sjutra od 16.30 časova nadigraju Francusku, a da im se “poklope” rezultati Danske koja večeras igra protiv Francuske i sjutra protiv Mađarske.