Mlade Lavice bez polufinala, poraz od Srbije

Ženska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je u drugom kolu glavne runde od reprezentacije Srbije – 21:19.

Nije ovo bio dan izabranica Tatjane Jeraminok koje su na ovaj način ostale bez šansi da se plasiraju u polufinale. Naredni meč naša ekipa igra u petak u razigravanju za plasman od 5. do 8. mjesta.

Srbija je meč otvorila vođstvom – 2:0. Međutim, naša reprezentacija napravila je seriju i preokrenula na 3:2, ali od tog momenta pa sve do samog finiša prvog dijela igre sve je bilo na strani rivalki.

Konstantno je Srbija bila u prednosti, ali su djevojke Tatjane Jeraminok pred sam kraj prvog poluvremena serijom 3:0 okrenule stvari u svoju korist i na veliku pauzu otišle sa golom prednosti – 9:8.

Drugo poluvrijeme bilo je veoma izjednačeno. Činilo se da bi nakon gola Hanadi Delić u 53. minutu za vođstvo 18:17 utakmica mogla da ode na našu stranu, ali to nije bio slučaj.

Srbija je pitanje pobjednika riješila na minut i 15 sekundi do kraja kada su “pobjegle” na tri gola razlike (21:18).

Najefikasnije u našem timu bile su Elena Mitrović i Dunja Jolić sa po četiri pogotka.