Nađa Kadović heroj Budućnosti

Slavlje Kadovićeve sa saigračicama (Foto: olivier_stephan)

Rukometašice Budućnosti remizirale su sa Brestom 20:20 (9:9) u 7. kolu Lige šampiona.

Heroj Plavih bila je Nađa Kadović, koja je pogodila sa krila u poslednjoj sekundi utakmice.

Podgoričanke su odigrale možda i najbolji meč u sezoni kada je odbrana u pitanju i zaslužile mnogo više od boda.

Povele su gošće na startu golovima Niakate i Ivane Godeč 2:0 i diktirale tempo sve do finiša prvog poluvremena kada je Valerija Maslova preokrenula na 9:8.

Mogu Plave da žale što nisu iskoristile situaciju iz 23. minuta kada je pivotkinja Bresta, Fopa, dobila crveni karton zbog udaranja Nijakate po licu. Umjesto da taj momenat iskoriste da uvećaju minimalnu prednost (8:7), Podgoričanke su stale i dozvolile Ruskinji da se razigra i preokrene rezultat.

Niakate je u poslednjoj sekundi prvog poluvremena pogodila za 9:9.

U drugom poluvremenu je viđena prava rezultatska klackalica.

Bojana Popović je na gol umjesto Atingre poslala Njemicu Gigerih, koja je odlično branila.

Razigrale su se Godeč (vezala tri gola na otvaranju drugog poluvremena) i Ivona Pavićević. Ipak, plavo-bijele nisu imale rješenja za iskusnu Barbosu koja je dovela Brest na korak od preokreta.

Da pravda makar malo bude zadovoljena pobrinula se Kadović. Naša mlada reprezenativka je prvo izjednačila na 19:19, a u poslednjem napadu prihvatila odbitak nakon šuta Mari Plamen Tomove i intervencije protivničke golmanke i postavila konačan rezultat.

BREST – BUDUĆNOST 20:20 (9:9)

Dvorana: “Brest arena”. Gledalaca: 4.000. Sudije: Lovin i Raluka-Stanku (Rumunija). Sedmerci: Brest 3 (2), Budućnost 1 (1). Isključenja: Brest 8, Budućnost 10 minuta. Crveni karton: Fopa (Brest) u 23. minutu.

BREST: Filter (dvije odbrane), Fođea (sedam odbrana), Moni 1, Tublan 1 (1), Lasurs 1, Fore, Freriks 3, Fopa 1, Holevova, Delaje 1, Karlson, Koatanea 1, Maslova 6, Žariž 1, Dembele, Kabral-Barbosa 4 (1).

BUDUĆNOST: Atingre (tri odbrane), Gigerih (pet odbrana), Marsenić, J. Vukčević 1 (1), Godeč 6, Popović, Nijakate 3, Čališkan 1, Kardoso de Kastro 1, Ivanović 1, Agović, Tomova 2, Hafra, Kadović 2, Pavićević 3, N. Vukčević.