Kraljice šoka šokirale Lavice

Hrvatice jednostavno ne leže crnogorskim rukometašicama. Lavice su treći put na velikim takmičenjima igrale sa Kraljicama šoka i treći put su šokirane, ovog puta u prvom kolu glavne runde Svjetskog prvenstva u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj – 25:26 (13:13).

Interesantno, identičan rezultat je bio u prijateljskom meču u Novigradu pred start šampionata.

Pobjeda na prvoj stanici u Geteborgu praktično je vodila naše rukometašice u četvrtfinale, ali od početka nije počelo kako treba, povreda Marte Batinović koja je bila heroj u velikom trijumfu nad Mađarskom kao da je bila predznak lošeg rezultata.

Crvene su loše ušle u meč, dozvolile protivnicama da povedu 1:4, ali se nije dugo čekalo na odgovor. Bojana Popović je na teren poslala Mateu Pletikosić a rukometašica rođena u Hrvatskoj igrala simultanku sa odbranom rodne zemlje, serijom 4:1 u 13. minutu su naše djevojke prvi put izjednačile (6:6).

Hrvatice su nastavile da diktiraju tempo ali im Lavice nisu dozvoljavale da se odlijepe u prvom poluvremenu, a Itana Grbić i Pletikosić su se pobrinule da na odmor odemo u egalu – 13:13.

Skupo nas međutim koštao katastrofalan početak drugog poluvremena. Nakon pogotka Tatjane Brnović za 14:14, nisu drugarice Marine Rajčić uspijevale punih 10 minuta da zatresu mrežu, dok u odbrani nisu imale rješenja za Milovanović i Blažević, pa su Kraljice šoka sa pet vezanih golova došle do najveće prednosti – 19:14.

Brnović i Jelena Despotović smanjile su na 16:19, potom se igralo gol za gol, da bi prvo Grbić i Bobana Klikovac, pa zatim Brnović i Ivona Pavićević napravile dvije mini serije 2:0 kojima smo prišli na minus jedan (23:24), pet minuta prije kraja.

Milosavljević i Posavec su odvele Hrvatsku na 26:23.

Naše dame se nisu predavale, Grbić i Klikovac su vratile nadu (25:26), imali smo i napad za remi, koji bi nam takođe bio zlata vrijedan u borbi za četvrtfinale, ali je šut Grbićeve na 18 sekundi prije kraja završio pored stative.

Grbić je sa pet golova bila nejfikasnija u našem sastavu, Despotović je postigla gol manje, Brnović, Mugoša, Pletikosić i Pavićević po tri, a Klikovac dva pogotka.

Blažević sa šest i Milosavljević sa pet golova zadavale su najviše problema izabranicama Bojane Popović.

Crnogorske rukometašice bez obzira na današnji poraz kroje svoju sudbinu. Pobjede nad Senegalom u subotu od 15.30 časova i Švedskom u ponedjeljak od 20.30 sati, vode ih u četvrtfinale.