Lavice kao druge u četvrtfinale, a tamo čeka Danska

Crnogorske rukometašice poražene su u posljednjem kolu glavne runde Svjetskog prvenstva od Švedske, 32:25. Ipak, ovaj poraz nije previše bolan s obzirom da je i prije meča bilo poznato da će Lavice ići u četvrtfinale zahvaljujući pobjedi Mađarske nad Hrvatskom.

Protivnik Crne Gore u četvrtfinalu biće selekcija Danske u srijedu od 20.30 časova koja je pobjedom nad Njemačkom (30:28) osvojila prvo mjesto u grupi 3.

Furiozno su započele meč Šveđanke nošene odličnom atmosferom i energijom u Skandinavijum areni i poslije 10 minuta vodile sa 8:4. Slabo je funkcionisao napad Lavica u prvom poluvremenu, dok je sa druge strane brzi centar Švedske zadavao mnogo problema.

Prednost je rasla i do sedam golova viška (15:8), a Crna Gora je do kraja poluvremena uspjela da se spusti na 15:9 što je bio i konačan rezultat prvog dijela igre.

Drugo poluvrijeme izabranice Bojane Popović otvorile su, a i odigrale mnogo bolje. U 43. minutu naš tim je prvi put prišao na samo dva gola zaostatka (20:18) poslije gola Jelene Despotović koja je u tim momentima uspjela da uhvati odličan ritam.

Od tog trenutka bila je klackalica između dva i tri gola prednosti za Švedsku, a Lavice nisu uspjele da naprave konačan povratak u meč. U posljednjih desetak minuta Šveđanke su ponovo uspjele da se odvoje i na pet minuta do kraja imale su čak devet golova prednosti, 31:22. Ipak, čini se da su i sudije imale uticaj na prekid našeg odličnog momentuma s obzirom na par sumnjivih isključenja u ključnim trenucima.

Na kraju pobjeda Šveđanki, 32:25, koje su osvojile prvo mjesto, dok će Crna Gora glavnu fazu završiti na drugoj poziciji.

Najraspoloženija u našem timu sa šest golova bila je Jelena Despotović. Sa pet pogodaka (iz isto toliko pokušaja) pratila je Đurđina Malović, Ivana Godeč je dodala četiri, a Itana Grbić tri gola. Po dva puta u listu strijelaca upisale su se Matea Pletikosić i Tatjana Brnović dok je mrežu Šveđanki jednom zatresla Jelena Vukčević.