Lavice sigurne kad je najvažnije – egzibicija protiv Senegala!

Ivona Pavićević razigrana u drugom poluvremenu protiv Senegala, FOTO: Bildbyran/SIPA USA/PIXSELL

Brzo su rukometašice Crne Gore zaboravile na poraz od Hrvatske i u drugom kolu glavne faze Svjetskog prvenstva rutinski savladale kvalitetom nedoraslu reprezentaciju Senegala – bilo je 29:21 u Geteborgu.

Desetak minuta bilo je potrebno Lavicama da uđu u pravi ritam, do tog momenta uporne Afrikanke uspjele su da drže rezultatski priključak do sredine prvog poluvremena kada se naš tim razgoropadio i odlijepio na +4 pogotkom Dijane Mugoše.

Serijom 8:0 Lavice su odlepršale na nedostižnih 10 razlike, odnosno 16:6, dok je semafor nakon 30 minuta igre pokazivao 18:8 u korist našeg tima. Golovima su se u prvom poluvremenu istakle Jelena Despotović, Dijana Mugoša i Bobana Klikovac uz sijaset asistencija naših kreativnih bekova Itane Grbić i Matee Pletikosić.

Ubjedljiva razlika dozvolila je selektorki Bojani Popović da isproba sve reprezentativke u nastavku. Potpuno egzibiciju smo gledali u drugom poluvremenu, a da na golu Senegala nije bila Justicija Tubisa prednost Crne Gore mogla je da bude i mnogo ubjedljivija.

Lijepo su Crnogorke podijelile golove, po četiri postigle su Mugoša, Despotović, Godeč i Klikovac.

U ponedjeljak će naša reprezentacija igrati protiv domaćina Švedske, ali sada je nemoguće reći kakav će ulog imati ta utakmica. Sve će jasnije biti nakon večerašnjeg derbija u Geteborgu između Šveđanki i Mađarica (20.30h).

Crnogorskim rukometašicama i ostvaren trijumf nad Senegalom može biti dovoljan za četvtfinale ukoliko Švedska večeras savlada Mađarsku, a u ponedjeljak Mađarice trijumfuju nad Hrvatskom.