Lavice u borbi za sedmo mjesto

Ženska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Mađarske (27:24) u prvom meču razigravanja za plasman od petog do osmog mjesta na prvenstvu Evrope koje se igra u Podgorici.

Bio je to još jedan uzbudljiv meč izabranica Tatjane Jeraminok, ali je u finišu zafalilo svježine pa su Mađarice otišle na megdan Srbiji gdje će se boriti za peto mjesto na prvenstvu.

Početak je bio loš za naše djevojke – nakon devet minuta igre Mađarska je vodila sa 5:1. Ipak, do 25. minuta Crna Gora je primila samo tri gola i tako potpuno preokrenula stvari na terenu. Nakon gola Pavlović mlade Lavice su vodile sa 11:8. Na poluvrijeme se otišlo sa vođstvom našeg tima – 12:11.

Posljednji put u prednosti naš tim je bio u 46. minutu kada je Jolić pogodila za 20:19. Poslije toga Mađarska je preokrenula i kontrolisala stvari na terenu.

Najefikasnija je bila Anđela Guberinić sa šest golova. Pet je postigla Dunja Jolić koja je proglašena i za igračicu meča u našem timu. Po četiri pogotka upisale su Bojana Peličić i Nikolina Milojković.