Lovćen ponovo igrao pa stao

Svaki meč u evropskoj avanturi rukometaša Lovćena podsjećao je na prethodne. Bilo je tako i večeras u Švajcarskoj. Izuzetno dobri momenti u prvom poluvremenu, savršen početak drugog, ali onda potpuni pad za novi ubjedljiv poraz. Cetinjani su večeras izgubili od Kadeten Šafhauzena 36:26 u 4. kolu grupe E EHF Evropske lige.

Još jednom su izabranici Pera Miloševića pokazali da na momente mogu da igraju dobar rukomet, ali je to premalo kako bi se savladala ekipa kakva je Kadeten i to na gostujućem terenu. Vrijedi napomenuti da je ovim porazom Lovćen izgubio sve šanse za eventualni plasman dalje.

Dobro je Lovćen otvorio meč u BBC areni i od starta držao korak za rivalom. Gol za gol se igralo, stizao je u nekoliko navrata crnogorski šampion i do prednosti, ali je domaćin u drugom dijelu prvog poluvremena mini-serijom 3:0 stigao do 14:10, a do odlaska na veliki odmor uvećao je prednost na pet poena prednosti.

Početak nastavka bio je savršen za Lovćen. Serija 4:0 i potpuni priključak – 17:16. Vratio se Lovćen u meč, djelovalo je da može držati priključak kao u Podgorici, ali je uslijedila veoma loša igra u napadu.

Svaku grešku je Kadeten koristio i brzim kontrama lako rješavao i uvećavao prednost. Serijom 6:1 švajcarski šampion je stigao do 23:17 i praktično je već tada bilo jasno.

Kao da se Lovćen nakon toga predao, nije uspijevao da se još jednom vrati u meč, što je Kadeten znao da iskoristi. Prednost je rasla, u više navrata je imao +9, a praktično u posljednjoj sekundi stigao je do +10 – 36:26.

Za novi, četvrti poraz Lovćena u povratničkoj evropskoj sezoni.

Najefikasniji u redovima naše ekipe večeras bio je Mirko Radović sa sedam golova, po pet su postigli Luka Vujović i Vuko Borozan, dok je Ivan Perišić četiri puta tresao mrežu Kadetena.

Na drugoj strani Ariel Pjetrašik i Sandro Obranović sa po sedam golova nosili su Švajcarce do treće pobjede u sezoni.