Lovćen se borio, ali klasa Elveruma presudila

Rukometaši Lovćena poraženi su u prvom kolu grupne faze EHF Evropske lige na gostovanju Elverumu – 37:25.

Meč je počeo serijom 3:0 za domaće nakon čega je stigao i prvi gol za Lovćen u Evropi za ovu sezonu, a postigao je Filip Krivokapić.

Sredinom prvog poluvremena Elverum je otišao i na +5 (10:5) nakon čega je uslijedio odličan odgovor izabranika Pera Miloševića. Lovćen je serijom 5:1 prišao na poen zaostatka, ali više od toga Cetinjani nisu mogli. Do poluvremena Norvežani su se ponovo odlijepili i vodili sa 17:13.

U drugom poluvremenu je došla do izražaja klasa Elveruma, ali i to što norveški klub stalno igra utakmice visokog intenziteta, dok Lovćen nema tu priliku s obzirom da dominiraju u crnogorskom prvenstvu. U 43. minutu prvi put je prednost bila dvocifrena (27:17), a na kraju 37:25 pobjeda Elveruma.

Najefikasniji u timu Lovćena bio je upravo Filip Krivokapić sa šest golova. Po četiri su dodali Mirko Radović, Luka Vujović, Ivan Perišić i Vuko Borozan. Dva gola je dodao Bojan Madžovski dok se jednom upisao Bogdan Petričević.

U pobjedničkom timu najbolji je bio Tobijas Grendal sa devet golova. Sindre Heldal je dodao osam pogodaka.

Lovćen u narednom kolu dočekuje njemački Flenzburg, 24. oktobra u Bemaks areni od 20.45 časova.