Lovćen siguran pred dolazak Flenzburga

Rukometaši Lovćena oporavili su se poslije poraza od Elveruma (37:25) u prvom kolu grupne faze EHF Evropske lige i večeras savladali Sutjesku sa 39:21 i tako ostvarili četvrtu pobjedu u Prvo crnogorskoj rukometnoj ligi u isto toliko utakmica.

Od prvog minuta izabranici Pera Miloševića nametnuli su svoj ritam. Poslije pet i po minuta bilo je 4:0 za domaće. Sutjeska je do prvog gola došla na isteku šestog minuta kada je pogodio Blagoje Tomanović.

Nije to previše omelo Lovćen, prednost je samo rasla, a na kraju prvog dijela je bilo 19:8.

Serijom 4:0 Nikšićani su otvorili drugo poluvrijeme, ali to je manje-više bilo sve što su uspjeli da urade. Od tog momenta Lovćen je ponovo zaigrao kao u prvom dijelu za ubjedljivu pobjedu, 39:21.

Bila je to savršena uvertira za Cetinjane pred dolazak legendarnog Flenzburga u okviru drugog kola grupe E EHF Evropske lige. Podsjećamo, Lovćen će u utorak od 20 časova i 45 minuta dočekati njemačkog velikana u Bemaks areni.

Najbolji za domaće u pobjedi nad Sutjeskom bio je Miodrag Stanojević sa sedam golova. Šest su dodali Aleksa Perišić i Petar Eraković.

Kod Nikšićana istakao se Jakov Ćorović sa sedam golova.