Mađarice pogurale Lavice u četvrtfinale

Rukometašice Crne Gore su u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj!

Da Lavice mogu rasterećeno da uđu u meč sa Švedskom, pomogle su im Mađarice koje su savladale Hrvatsku sa 23:22.

Ništa nije slutilo da će se na kraju radovati Mađarice, ali i Crnogorke.

Hrvatice su kontrolisale utakmicu, imale u par narvata i šest golova prednosti. Međutim, od rezultata 13:19 Mađarice su vezale četiri gola, a kasnije zaključile meč serijom 5:0 za trijumf i veliku radost.

Herojka je bila golmanka Blanka Biro, koja je u poslednjem minutu odbranila sedmerac Milosavljevićevoj za izjednačenje.

Momenat kada je Biro odvela Crnu Goru u četvrtfinale (Foto: MICHAEL ERICHSEN/Bildbyran/PIXSELL)

Izabranice Vladimira Golovina su zatim znalački trošile vrijeme i ostavile Kraljicama šoka samo tri sekunde za poslednji napad – nedovoljno da se izbjegne poraz.

Mađarice će u kvalifikacija za Olimpijske igre, Hrvatice koje večeras nisu uspjele da zatresu mrežu u poslednjih šest minuta i 10 sekundi su izvisile a naše dame od 20.30 sati će moći da se rasterećeno nadmeću sa Šveđankama za prvo mjesto u Grupi 1 i eventualno lakšeg protivnika u četvrtfinalu, pošto Njemačka i Danska takođe treba da odluče ko će biti pobjednik Grupe 3.

Izabranicama Bojane Popović nakon duela sa Švedskom slijedi selidba iz Geteborga, pošto će se završnica igrati u danskom Herningu.