Povrijedila se još u prvom kolu Evropskog prvenstva i do večeras nije uspjela da se vrati na parket. Mnogi su se iznenadili kad je protiv Švedske Milena Raičević ušla u igru da izvede sedmerac – prvi je pogodila, ali drugi, mnogo važniji – nije.
“Završavam sa karijerom. Srećna sam što se desilo u dresu reprezentacije, kad već nije u dresu Budućnosti. Stvarno sam ponosna na sve što sam ostavila iza sebe. Možda sam i najtrofeniji igrač u istoriji crnogorske reprezentacije. Čekaju me mnogo ljepše stvari. Imala sam karijeru kakvu bi svako poželio”, istakla je 34-godišnja Raičević.
Milena je imala izuzetan doprinos u svim uspjesima Lavica – olimpijsko srebro, evropsko zlato i bronza.
“Rukomet je bio moj dio života i ostaće. Mnoge od nas koje su završile karijeru imaju još šta ponude ovom sportu. Vjerujem da će biti još dosta novih Milena. Pokazale smo kako se naša zemlja voli”, poručila je proslavljena rukometašica Budućnosti.
Ponosna je na urađeno u Mađarskoj…
“Šteta, ali nemamo za čime da žalimo. Mislim da smo napravili sjajan rezultat, sa ovim rosterom. Iznijele su djevojke to na sjajan način. Nikome se ne može zamjeriti, moramo biti ponosne na ove djevojke”.