Vuja i Berlin u finalu Lige Evrope

Pet golova letećeg Vuje u polufinalu. Foto: Juergen Engler/NordPhoto/Pixsell

Miloš Vujović i njegov Fuhse Berlin igraće u finalu rukometne Lige Evrope.

Njemački klub je u polufinalu, odigranom u Flensburgu, pobijedio francuski Monpelje 35:29 i stigao nadomak trofeja koji je osvajao 2015. i 2018. godine.

Moneplje je uglavnom vodio u prvom poluvremenu, uz najveću prednost od tri gola razlike. Međutim, u finišu prvog dijela Berlin je istopio zaostatak, pa se na odmor otišlo remijem – 16:16.

Potom je u nastavku njemački predstavnik dodao gas, preokrenuo situaciju i serijom 12:5 stigao do rekordnih sedam golova prednosti te praktično riješio pitanje pobjednika.

Vujović je postigao pet golova za svoj tim, u čijim redovima je najefikasniji bio legendarno 41-godišnje dansko desno krilo Hans Lindberg sa osam pogodaka. Takođe, sa 11 odbrana briljirao je golman Dejan Milosavljev, kojeg je u 37. minutu Kilijan Vilemino pogodio u glavu i gotovo bacio u nesvijest.

Međutim, Milosavljev je uspio da nastavi utakmicu i postao jedan od junaka trijumfa.

Berlin će u finalu sjutra od 18 sati igrati protiv Granoljersa, koji je u tijesnom polufinalu savladao Gepingen 31:29. Španski tim su do pobjede vodili Jan Guri Aregaj sa devet golova te golman Rangel Luan de Rosa sa 14 odbrana.

Rekorder po osvojenim trofejima Lige Evrope su njemački klubovi Magdeburg, Gepingen i Kil sa po 4 pehara. Berlin će imati priliku da treći put pokori takmičenje, a finala istog gubio je 2017, 2019. i 2021. godine.

Granoljers je takođe dva puta osvajao Ligu Evrope – 1995. i 1996. godine.