EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

Naši arbitri sudili meč nakon koga niko nije zadovoljan

Ludu utakmicu odigrali su rukometaši Islanda i Austrije, a na kraju ni jedni ni drugi nisu bili zadovoljni. Islanđani su pobijedili rezultatom 26:24 (14:8), ali im je za nastavak olimpijskog sna bio potreban trijumf od pet ili više golova razlike, dok su Austrijanci drugim vezanim porazom takođe izgubili šansu da prođu u polufinale ili eventualnu borbu za peto mjesto i olimpijske kvalifikacije.

U nevjerovatnom duelu dvije selekcije su igrale u serijama. Ostrvljani su odigrali furiozno u finišu prvog dijela utakmice i sa šest vezanih pogodaka stigli do rezultata koji im je odgovarao.

Izabranici Aleša Pajovića uzvratili su istom mjerom na startu drugog poluvremena i u 43. minutu preokrenuli pogotkom Roberta Vebera iz sedmerca na 16:15.

Igralo se praktično gol za gol do 56. minuta kada su Aron Palmarson i Bjern Guđonson donijeli Islanđanima dva gola viška (23:25).

Pokušali su Guđonsonovi izabranici da iskoriste isključenje Lukasa Hutečeka i u poslednja dva minuta stignu do željenih pet golova viška ali nisu uspjeli.

Guđonson sa osam i Palmarson sa sedam pogodaka bili su najefikasniji u pobjedničkom timu, dok su se u redovima Austrije istakli Tobijas Vagner sa sedam i Veber sa pet.

Za igrača meča proglašen je golman Austrijanaca, Konstantin Mest, koji je sakupio čak 20 odbrana.

Utakmicu su sudili naši arbitri Ivan Pavićević i Miloš Ražnatović.