“Ne smijemo više praviti greške kao na početku drugog poluvremena”

Rukometaši Lovćena poraženi su u prvom kolu grupne faze EHF Evropske lige od norveškog Elveruma sa 37:25.

Cetinjani su bili skoro u egal utakmici na poluvremenu, ali su greške početkom drugog dijela igre presudile meč. Svjestan je toga i trener Lovćena, Pero Milošević.

“Dosta toga je odlučeno na početku drugog poluvremena gdje smo im praktično tri lopte predali u ruke i oni su došli do veće gol razlike, a mi više nismo stigli. Rekao sam da i momcima u svlačionici da su dali sve od sebe, da su se borili, a da smo nekim našim greškama dozvolili ovoliku razliku. Prvo poluvrijeme nam daje nadu da treba da nastavimo da radimo, 60 minuta se igra, treba pomoći još od ostalih igrača. Sve u svemu mogu da budem zadovoljan borbenošću i pojedinim djelovima utakmice gdje smo pokazali da možemo da igramo egal sa ovakvim protivnikom”, započeo je trener Lovćena.

Smatra da pokazatelj kako se treba igrati u ovakvim mečevima jeste prvo poluvrijeme.

“Ne smijemo praviti greške kao na početku drugog poluvremena. Te greške su nas koštale da se oni odvoje, ali kažem, utisak je kod svih da nismo zaslužili da izgubimo ovom razlikom. Realno je bilo negdje šest-sedam golova, ali sa našim greškama i nekim drugim stvarima koje ne želim da komentarišem na kraju je završeno kako jeste. Smjernica nam je to prvo poluvrijeme, koje smo odigrali sasvim solidno i u fazi napada i vraćali smo se nazad, sve neke stvari koje smo pripremali. Na kraju, čestitke za momke, idemo dalje, biće još teških utakmica. Sigurno da ćemo u svakoj dati sve od sebe, trudićemo se da u narednom periodu smanjimo tehničke greške koje su nas koštale ovako visokog poraza”, zaključio je Milošević.

Najefikasniji u Lovćenu bio je Filip Krivokapić koji je meč završio sa šest golova. Saglasan je sa trenerom Miloševićem, loše otvaranje drugog dijela presudilo je meč.

“Igrali smo protiv ekipe koja je sami vrh evropskog rukometa godinama unazad i da kažem prvo poluvrijeme gdje smo dolazili skoro na egal. Uz dosta nekih grešaka sudija nisu nam dozvoljavali da budemo tu, a opet otišli smo na pauzu sa -4. Osjećali smo se dobro, mislili smo da je to to. Počeli smo drugo poluvrijeme sa dosta nekih grešaka tehničkih, oni su to iskoristili, tradicionalni norveški rukomet, samo trčanje i laki golovi iz polukontri i kontri i odlijepili se. Posle je to samo išlo na gore. Nismo padali, imali smo dosta finu igru, igrali smo jako, išao je taj napad i lopta je išla tečna, odbrana dobra, ali opet kažem neke sudijske, ali i naše greške i rezultat koji ne pokazuje pravu sliku meča. Vidjeli smo da možemo da igramo sa ovim ekipama, iz utakmice u utakmicu ćemo dizati formu i biti bolji”, rekao je Krivokapić.