EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

Norvežani deklasirali nezainteresovanu Švedsku

Meč bez ikakvog rezultatskog značaja odigrali su Norvežani i Šveđani, ali očekvali se da bi možda taj skandinavski rivalitet mogao da nam donese uzbudljivu utakmicu. Na kraju, ništa od toga. Norvežani su lako savladali nezainteresovane Šveđane koji su glavom već u polufinalu – 33:23.

Neku određenu neizvjesnost smo imali na startu meča. Sve do 20. minuta ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a onda 5:2 serija Norvežana koja im je donijela vođstvo od 15:12 na poluvremenu.

Drugih 30 minuta ove utakmice samo je jedan tim igrao. U prvih šest minuta igre Norveška je otišla na, ispostaviće se, neuhvatljivih 20:13. Do kraja je prednost čak i rasla, a najveća razlika je bila u 52. minutu – 31:18.

Na kraju laganih +10 za Norvešku koja sa trijumfom ide kući.

Sa čak 11 golova Aleksander Blonc je predvodio ekipu Norveške. Sa po pet pogodaka ispratili su ga Kristijan Bjornsen i Tobijas Grondal.

Najefikasniji kod Šveđana sa četiri gola bio je Lukas Sandel.