EHF LIGA ŠAMPIONA / 11.KOLO

Očekivano

Rukometašice Budućnosti poražene su od Đera 29:21 u 11. kolu EHF Lige šampiona. Na momente je djelovalo da mogu plavo-bijele da pariraju protivniku, ali je na kraju kvalitet presudio meč u korist gostujućeg tima.

Petostruki šampion Evrope efektno je otvorio meč pa je na čelu sa raspoloženom Anom Gros imao prednost od pet golova nakon deset minuta igre (9:4).

Uslijedila je zatim reakcija plavih dama koje su se najviše zahvaljujući Ivoni Pavićević spustili na jedan gol zaostatka (10:9), ipak do kraja poluvremena uspio je gostujući sastav ponovo da se odlijepi serijom 3:0 pa je nakon prvih 30 minuta rezultat iznosio 17:13.

Drugu etapu otvorile su mlađana Nikolina Marković i Ivona Pavićević, ali je kao po receptu Đer nakon svake dobre sekvence Budućnosti upalio svoju ofanzivnu mašinu.

Skoro deset minuta nisu dale gol izabranice Bojane Popović, dok su gostujuće igračice postigle pet i otišle na najvećih plus sedam, i već tada se mogao naslutiti poraz od ekipe koja je upisala 11. trijumf u isto toliko mečeva u ovogodišnjem izdanju elitnog takmičenja.

U taboru crnogorskog šampiona istakle su se Pavićević, Godeč i Marković sa po četiri pogotka.

Naredni meč Budućnost igra protiv Savehofa drugog februara u Švedskoj.