Plave poručuju: “Mi ovo možemo” i spremne su za tuču

Rukometašice Budućnosti u nedjelju od 16 sati čeka utakmica “Biti ili ne biti” u Ligi šampiona. Ukoliko žele da zadrže nadu u plasman u plej-of Lige šampiona, Dunafer mora pasti u Bemaks areni. U suprotnom, šesto mjesto u A grupi ostaće samo san.

Svjesne smo da neće biti lako, ekipa Debrecina je mlada i borbena. Jure bodove isto kao i mi. Biće tuče svih 60 minutu. U napadu moramo biti strpljive, sa što manje tehničkih grešaka i čekati gol šansu, dok u odbrani moramo biti čvrsti. Svi smo željni pobjede i očekujemo da bodovi ostanu u Podgorici“, rekla je Ivana Godeč.

Pivotkinja Plavih i reprezentacije Crne Gore prisjetila se prvog meča u Mađarskoj, gdje je Dunafer slavio rezultatom 27:22, a nerješiva enigma za Podgoričanke bila je Topfner, sa čak 10 golova.

Pobijedila nas je jedna rukometašica. Jednostavno nismo mogli da je zaustavimo. Analizirali smo dobro njihovu igru, spremne smo. Fokus mora biti na visokom nivou tokom svih 60 minuta, ne smije nam se ponoviti izdanje iz prošlog kola na gostovanju Bukureštu“.

Vječite šampionke Crne Gore su u prvih devet kola ubilježile samo tri boda, odnosno pobjedu i remi. Oborile su neke negativne rekorder, na gostovanju u Rumuniji u prošlom kolu su primili najviše golova u istoriji nastupa u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju (26:44) i izjednačile najubjedljiviji poraz u istoriji kluba, ubilježen takođe ove sezone na gostovanju Đeru.

Sigurno da nam je svima palo samopouzdanje jer nismo otvorile sezonu kako treba. Ne ulazimo u ni jednu utakmicu sa mišlju da je neko bolji od nas, već da damo sve od sebe, ali jednostavno sastajemo se sa ekipama koje imaju odlične individualce. Ne znam da li smijem reći da je utakmica u Bukureštu bio loš dan“.

Plave dame ove sezone nemaju ni prepoznatljivu poruku sa tribina.

Navijači bi nam sigurno bili vjetar u leđa. Ove godine ne igramo dobro, možda zbog toga ne dolaze duži vremenski period u velikom broju. Naravno da bismo voljeli da budu u dvorani“, dodala je Godeč.

Turkinja Neslihan Čališkan je na konferenciji za medije kazala da nije lako pripremati se za meč nakon ubjedljivog poraza kakav je bio u Bukureštu, ali da ona i saigračice moraju pokazati reakciju.

Debrecin je dobar tim, dugi vremenski period igraju zajedno. Mi prije svega moramo da popravimo igru u odbrani, da im pokažemo da im neće biti lako, moramo da se borimo od prvog do poslednjeg minuta“, kazala je Čališkan i najavila juriš na pobjedu:

Drugog izbora nemamo, trebaju nam dva boda. Spremile smo se najbolje što možemo, moramo sebi da kažemo: „Mi ovo možemo“. Želimo da pokažemo svima da smo bolji nego što to rezultati pokazuju“, zaključila je Turkinja.