CRNA GORA - BUGARSKA 35:17

Ples Lavica kao najbolja uvertira za Ulm

Rukometašice Crne Gore sa maksimalnih šest pobjeda okončale su nastup u Grupi 6 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Lavice se danas savladale Tursku u Morači rezultatom 35:17 (17:11) i napravile odličnu uvertiru za olimpijski kvalifikcioni turniru Ulmu, gdje će se od 11. do 14. aprila za dvije karte koje vode u Pariz boriti sa domaćom Njemačkom, Slovenijom i Paragvajem.

Gošće su zaprijetile samo dva puta preko Marinele Panajotove u prva četiri minuta (1:1 i 2:2), nakon čega su bile daleko od naših djevojaka.

Jelena Despotović i Ivona Pavićević su sa po dva gola odmah odvele Lavice na 6:2. Domaće su plesale po terenu, nakon pogotka Anastasije Marsenić u 21. minutu, imale velikih osam golova prednosti.

Izabranice Bojane Popović su zategle odbranu u drugom poluvremenu, nisu primile gol tokom prvih 15 minuta, dok su na drugoj strani Nikolina Vukčević sa četiri pogotka, Nađa Kadović sa dva, te Tanja Ivanović, Nina Bulatović i Andrijana Popović inicirale seriju 9:0 za velikih 15 golova razlike (26:11).

Crnogorke su u poslednjem minutu nakon pogotka Marsenićeve imale i 19 golova viška.

Najefikasnija u redovima naše reprezentacija bila je Despotović sa sedam golova. Ivanović je dodala šest, dok je Kadović odlično iskoristila ukazanu minutažu i postigla pet golova. Pavićević, Vukčević i Marsenić su po četiri puta tresle mrežu, Popović i Nikolina Marković po dva, a u listu strijelaca se upisale još i Bulatović.

Armel Atingre i Anastasija Babović Vujović upisale su po šest odbrana.

U redovima Bugarske najbolja je bila Panajotova sa šest pogodaka.

Poštedu su dobile Marina Rajčić, Tatjana Brnović i Dijana Mugoša, u igru nijesu ulazile ni Itana Grbić i Matea Pletikosić.

Lavice u srijedu putuju u Ulm, a u četvrtak protiv Paragvaja počinju borbu za olimpijsku vizu.

Pored Crne Gore iz Grupe 6 će na šampionat Starog kontinenta i Srbija koja je u borbi za drugo mjesto rutinski savladala Tursku sa 30:22 (14:10).

Anđela Janjušević i Dunja Radević su sa po sedam golova predvodile ekipu Uroša Bregara do najvažnije pobjede u kvalifikacijama. Na drugoj strani je šest golova postigla Šengul Turkoglu.