EHF EURO

Pogledajte kako je golman Gruzije svom timu donio istorijsku pobjedu

Evropsko prvenstvo u rukometu je u punom jeku. Večeras su se igrali ili se igraju mečevi u grupama D, E i F.

U grupi E sastali su se Bosna i Hercegovina i Gruzija. Pobjedu je odnijela reprezentacija Gruzije (22:19) kojoj je to prva, istorijska, pobjeda na Evropskim prvenstvima. Golgeterski ih je do trijumfa predvodio Tskhovrebadze sa osam pogodaka, ali je ključne poteze utakmice izveo golman Zurabi Tsintsadze.

Prvo je u 38. i 39. minutu izveo čak četiri vezane odbrane. Marko Panić je šutirao dva sedmerca i jedan zicer, ali je Tsintsadze supstio roletnu.

Ključni potez utakmice izveo je u 58. minutu kada je pri rezultatu 20:19 u korist svog tima istrčao sa gola i presjekao kontru Bosne i Hercegovine, a potom iskreirao zicer svom saigraču Dikhaminjii koji je bio precizan i odvojio Gruziju na ključnu razliku.

Na kraju su ga proglasili i igračem utakmice. Upisao je sedam odbrana.