RUKOMET / LIGA ŠAMPIONA (Ž)

Budućnost ostala bez snage u drugom poluvremenu, prvi dio je putokaz za dalje

Rukometašice Budućnosti poražene su na gostovanju Rapidu u Bukureštu, 32:27, u prvom kolu Lige šampiona. Ovo je inače bio duel najmlađe i najstarije ekipe u elitnom takmičenju ove sezone.

Rapid je u prvih osam minuta utakmice sa tri realizovana peterca Anđele Janjušević stigao do vođstva od 5:3. Na dobar početak domaće ekipe šampion Crne Gore je imao odgovor. Serijom 3:0 koja je kulminirala pogotkom Nine Bulatović u 12. minutu Budućnost je po prvi put na meču i povela (6:5).

Od tog momenta imali smo egal utakmicu. Prednost nijednog tima nije išla na više od gola viška. Odlična je bila Jelena Radivojević koja je poput pravog lidera u prvom dijelu nosila svoj tim.

Plavo-bijele dame su kontrom koju su sprovele Bulatović i Ivona Pavićević na 30 sekundi do poluvremena povele 15:14, ali je Rapid preko Janjušević i njenog petog sedmerca u prvom dijelu igre izjednačio.

Rapid je mnogo bolje ušao u drugi dio meča i za 10 minuta ovog perioda napravio razliku od čak pet golova (23:18). Kako njen tim jednostavno nije imao odgovor na početku drugih 30 minuta igre Bojana Popović bila je prinuđena da zatraži minut odmora.

Nije to previše pomoglo. Sjajna igra Budućnosti iz prvog poluvremena potpuno se raspala, a najiskusnija ekipa u Ligi šampiona ove sezone je to iskoristila da se dodatno odlijepi i tako slomi otpor podgoričkog velikana.

Da stvar bude gora po plavo-bijele Klara Monti Danijelson se povrijedila i sredinom drugog poluvremena je iznijeta sa terena.

Rapid je rutinski priveo meč kraju i ostvario prvu pobjedu u novoj sezoni Lige šampiona – 32:27.

Budućnost naredni meč u elitnom takmičenju igra za sedam dana protiv ekipe Bresta u Podgorici (14.00h).

Najefikasnija u timu crnogorskog šampiona bila je Ivona Pavićević sa sedam golova. Samo jedan pogodak manje dodala je Jelena Radivojević. Mlada Jelena Vukčević pratila ih je sa četiri gola. Mari Plamenova Tomova upisala se tri puta u strijelce, a Nina Bulatović dva puta. Po jednom mrežu Rapida tresle su Klara Monti Danijelson, Dunja Radević, Ivana Godeč, Nađa Kadović i Tanja Ivanović.

Kod Rapida najefikasnija bila je Anđela Janjušević sa osam golova od čega je šest bilo iz sedmeraca. Crnogorska rukometašica koja nastupa za Rapid, Milena Raičević, upisala je četiri pogotka iz isto toliko pokušaja.