SUZANA LAZOVIĆ

“Prije svake medalje bilo je neko osmo-deveto mjesto…”

Suzana Lazović, Foto: EHF
Suzana Lazović, Foto: EHF

Rukometašice Crne Gore završile su ušeće na prvenstvu Evrope porazom od Švedske u mađarskom Debrecinu 25:24. To znači da će Skandinavke putovati za Beč (u džepu imaju direktan plasman na Mundijal) i igrati za peto mjesto, a našu reprezentaciju u aprilu čeka baraž za Svjetsko prvenstvo.

Naša reprezentacija se na velikom takmičenju pojavila u novom ruhu, sa novom energijom, novom selektorom – Suzanom Lazović koja je i na ovaj način debitovala na prvenstvu Starog kontinenta.

Ostaje žal, ali lični osjećaj je da sam ponosna na djevojke. Izgubili smo svaki meč zbog svojih grešaka, toga moramo da budemo svjesni. Bez obzira na rezultat, mislim da nijedan tim nema naš karakter, naš srce…Veliki broj tenhičkih grešaka u prvom poluvremenu, mnogo promašaja, ali idemo dalje. Prije svih medalja uvijek je bilo neko osmo, deveto mjesto, pa se nadam da će tako biti i sada“.

Ni na ovom prvenstvu nije moglo bez pehova. Dan pred početak pripremam zbog porodičnih razloga odustala je od takmičenja Jelena Despotović-Radivojević, a već u prvom meču povrijedila se kapitenka Milena Raičević. Uz to, Đurđina Jauković vratila se rukometu u septembru nakon što se i drugi put oporavila od najteže sportske povrede – pokidanih prednjih ukrštenih ligamenata koljena.

“Prvo Jelena Despotović, što se tiče Đine, igrač koji se vratio u septembru, ali pokazala liderstvo i ekstra kvalitet. Milena Raičević, Itana Grbić bez adekvatne minutaže u klubovima, ali su dale ovoj reprezentaciji ogroman doprinos. Ponosna sam što sam debitovala sa ovim djevojkama na velikom takmičenju. Ništa ne mogu da im zamjerim. Čeka nas veliki put, a prije svega nadam se da će djevojke uspjeti da se odmore. Vjerujem da će u aprilu biti u top formi za baraž pred Svjetsko prvensto”, zaključila je selektorka Lazović.