EHF LIGA ŠAMPIONA, 12. KOLO

Pobjeda poslije četiri i po mjeseca – Godeč rasturila Šveđanke

Godeč odigrala fantastičan meč u Švedskoj, FOTO: ŽRK Budućnost

Prva pobjeda rukometašica Budućnosti Bemax u EHF Ligi šampiona nakon četiri vezana poraza, prva u 2024. godini, prva nakon devet mečeva bez trijumfa, ukupno druga u elitnom rukometnom takmičenju protiv rivala kojeg je savladala i u Podgorici – Savehofa, bilo je 27:23

Za razliku od septembra, kada je u vatrometu golova crnogorski šampion slavio 31:30, sada znatno čvršći meč, sa mnogo manje golova i kvalitetnom igrom u odbrani od strane tima Bojane Popović.

U prvih 30 minuta podgorički sastav je konstantno imao minimalnu prednost, a Šveđanke bile tim koje su stalno jurile minus, pa je na veliki odmor Budućnost imala 12:13.

Silovito su Plave ušle u odlučujućih 30 minuta, brzo povele i 16:12, Savehof se spustio na -1, ali je Budućnost uz maestralnu partiju Ivane Godeč zasluženo slavila i mirno privela meč kraju. Naša reprezentativka devet puta je pogodila metu. U nastavku su ogroman doprinos dale Mari Plamenova Tomova (ukupno pet golova), zapaženo rolu imala je i Jelena Vukčević sa tri gola i nekoliko veoma dobrih poteza.

Budućnost je ranije ostala bez šansi za plasman u nokaut fazu Lige šampiona, a do kraja takmičenja odigraće još dva susreta – 10. februara u Podgorici protiv Odenzea, a sedam dana kasnije u Njemačkoj rival je Bitighajm.