“Razočarane smo, od prvog minuta nismo imale stav i energiju”

Rukometašice Budućnosti doživjele su težak poraz od Bresta (34:21) u osmom kolu Lige šampiona.

Očekivano, šef struke šampiona Crne Gore, Bojana Popović, nije imala mnogo razloga za zadovoljstvo. Istakla je da se od početka vidjelo da energija i stav nisu na potrebnom nivou.

Razočarane smo izdanjem u ovom meču, od prvog minuta je bilo evidentno da nemamo stav i energiju koja nam je potrebna. Nije bilo ni pobjedničkog mentaliteta koji smo pokazale u prvom meču u Brestu, a upravo je to neophodno ovom timu, jer ovom timu je u svakom meču potrebna energija i borbenost na najvećem mogućem nivou. Stvorila se loša energija i u prvom poluvremenu smo poklonile protivniku 10 golova iz naših grešaka“, započela je Bojana.

Teško je bilo vratiti se, a na kraju je prednost francuskog tima otišla i na +13.

Teško je bilo da se vratimo u drugom poluvremenu, iako smo dobro krenule u nastavku, ali smo ponovo promašile neke zicere. Protivnik je to kažnjavao i došao do ubjedljive pobjede. Morale smo da odigramo bolje u napadu, a na kraju su nas tehničke greške i laki golovi rivala koštali ovog rezultata. Napad je bio nesiguran, pokušala sam sa dosta rotacije, ali nije nam išlo“, zaključila je Popović.

Najefikasnija sa šest golova kod Plavih bila je Tanja Ivanović sa šest golova. Kao i Bojana Popović i ona je istakla veliki broj tehničkih grešaka.

U prvom poluvremenu smo napravile veliki broj tehničkih grešaka i to nas je koštalo velikog minusa, koji nas je i odveo u ovako ubjedljiv poraz. Teško je bilo da stignemo zaostatk u drugom poluvremenu. Moramo mnogo više da radimo, da pokažemo veću borbenost i da budemo sigurnije u nastavku sezone“, rekla je Ivanović.