Rudar ispustio veliku prednost

Rukometašice Rudara poražene su u revanš utakmici šesnaestine finala EHF Evropskog kupa od grčke Pilee – 26:22 (15:18).

Izabranice Igora Markovića nisu uspjele da sačuvaju gol prednosti koji su stekle u prvoj utakmici koja se igrala juče (29:28).

Sve je krenulo odlično, kao i juče. Rudar je serijom 4:0 otvorio meč. Uspjele su domaće igračice da se vrate na -1 (6:5), međutim crnogorski predstavnik je ponovo uspio da se odlijepi. Tokom cijelog prvog poluvremena Rudar je vodio, a na polovini utakmice bilo je 18:15.

Golom je otvoreno i drugo poluvrijeme, činilo se da bi filijala Budućnosti mogla rutinski da privede meč kraju, ali je potom uslijedio veliki pad u igri. Samo četiri postignuta gola i 11 primljenih nisu bili dovoljni da se izbori plasman u osminu finala.

U timu Rudara najefikasnija je bila Anđela Milošević sa šest golova. Po tri su upisale Natalija Lekić, Andrea Brajović i Dunja Radević. Po dva puta su mrežu tresle Anđela Guberinić, Maša Kuzmanović i Lana Pavićević dok je gol upisala Nikolina Marković.

Kod Pilee najbolja je bila Aikaterini Koukmisi sa osam pogodaka.