FINALE KUPA CRNE GORE ZA ŽENE

Rudar parirao 15 minuta, Budućnost rutinski osvojila Kup

Detalj sa utakmice finala Prve lige. (Foto: Luka Stanković)

Rukometašice Budućnosti savladale su ekipu Rudara u finalu Kupa Crne Gore za rukometašice rezultatom 34:22.

Za plavo-bijele dame ovo je 18. titula u Kupu Crne Gore, a ukupno kada se zbroje svi trofeji osvojeni i u bivšim državama ovo je 29. titula u nacionalnom Kupu.

Mlada ekipa Rudara, koju sa klupe predvodi Igor Marković, pružila je jak otpor u prvih 15 minuta, slično kao i u nedavnim utakmicama finala Prve lige za rukometašice, a onda je uslijedio pad.

Golom Natalije Lekić Rudar je upravo u tom 15. minutu izjednačio na 7:7. Ipak, u narednih pet minuta brzih 6:0 Budućnosti koja se odvaja na 13:7 i već tada trasira sebi put ka još jednom trofeju u domaćim okvirima. Na poluvremenu je bilo 17:10 za tim Bojane Popović.

U drugom poluvremenu nije bilo previše drame. Budućnost je rutinski odrađivala posao, a prednost je u 43. minutu poslije gola Jelene Vukčević po prvi put bila i dvocifrena (25:15). Na kraju trijumf sa maksimalnih 12 golova razlike, 34:22.

Neslihan Čaliskan i Andrijana Popović bile su najefikasnije u pobjedničkom timu sa pet golova. Adrijana Kardoso de Kastro i Jelena Vukčević dodale su po četiri. Tri puta mrežu Rudara tresle su Mari Tomova i Ivona Pavićević. Sa po dva pogotka meč su završile Tanja Ivanović, Vanesa Agović, Nađa Kadović i Nikolina Vukčević. Po jedan gol upisale su Anastasija Marsenić i Jelena Despotović.

Armel Atingre odbranila je 17 udaraca, a Ana-Katrin Gigerih jedan.

Na drugoj strani u ekipi Rudara istakla se Anđela Milošević sa sedam golova. Pratila ju je Nina Ramusović koja je meč završila sa pet pogodaka. Sara Burić je dodala četiri, a Natalija Lekić dva. Jednom su se u listu strijelaca upisale Ivana Vujadinović, Nikolina Marković, Andrea Brajović i Dunja Radević.

Marija Marsenić meč je završila sa 10 odbrana.