Rudaru prva bitka u grčkom ratu

Rukometašice Rudara su u prvoj fazi uspješno preskočile slovenačku Litiju, a nijesu daleko ni od plasmana u osminu finala Evropskog kupa nakon što su u prvoj utakmici savladali domaću Pileu u Solunu rezultatom 29:28 (16:14).

Odlično je klub iz Pljevalja igrao u prvom poluvremenu, stekao je i osjetljivih šest golova prednosti, ali u nastavku probudio se grčki predstavnik i u finišu utakmice uspio da preokrene! U tim trenucima je 17-godišnja Dunja Radević preuzela ulogu liderke tima i sa dva vezana pogotka obezbijedila veliku pobjedu Rudaru!

U ekipi koju predvodi nekadašnji rukometni reprezentativac Crne Gore Igor Marković istakla se Anđela Milošević sa osam golova, šest je postigla pomenuta Radević, isto koliko i Maša Kuzmanović.

Drugi meč 1/16 finala Evropskog kupa igra se već sjutra u Solunu od 13 sati.