Sezona iz snova – Rudar je finalista Kupa!

Detalj sa meča Rudar - Sutjeska, FOTO: RSCG

Prošle sezone igrali su polufinale, a ove takmičarske godine rukometaši Rudara u finalu su Kupa Crne Gore nakon što su savladali ekipu Sutjeske rezultatom 24:21.

<<< Bombarder Peruničić sa 11 golova srušio Lovćen, Budvani u finalu crnogorskog Kupa

Izabranici Nedima Salimovića savladali su Nikšićane koji su do 25. minuta bili u prednosti. Uspjeli su Pljevljaci da preokrenu, ali totalna drama nastala je šest minuta prije kraja utakmice kada su Nikšićani stigli do egala – 20:20.

U tim trenucima plašt heroja za ekipu Rudara navukao je Nemanja Vuković sa dva vezana pogotka i otklonio je sve dileme oko pobjednika. Inače, Vuković je bio najefikasniji rukometaš na utakmici – devet puta pogodio je metu. Međutim, nikako se ne smije zanemariti učinak golmana Dejana Čolovića sa 12 odbrana.

Inače, Rudar je ligaški dio takmičenja završio na trećem mjestu.

U finalu Kupa Crne Gore igraće rukometaši Rudara i Budvanske rivijere Budva. Meč je zakazan u nedjelju, u 18 sati.